Event Flyers (2007- 2016)

ALBANIAN HALLOWEEN PARTY IN MICHIGAN Manifestimi i Pavarësisë së Kosovës 2014 Jim Belushi stars in Born Yesterday on Broadway! KOSOVA INDEPENDENCE & Valentines Day PARTY LIVE IN MICHIGAN Eli Fara & Rati Concert with Live Band and DJ Jorgo in Worcester Albanian Roots Party Artiola Toska Koncert Live!
Euro Splash Saturdays Open Bar Dukagjini Production Presents…. Mbremje Familjare dhe rinore me rastin e 7, Vjetorit te Pavarsise se Kosoves. & Valentine’s Day. SATURDAY NIGHT FEVER DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON The United BALKAN BASH (AfterParty) Pavaresia e Kosoves Albanian Heritage Day
Huge Night of Celebration Dukagjini Production Present…! New Year’s Day Party in New York. Albanian Dj Al ...Party Event UNITED ALBANIAN ENTERTAINM Mother's Day Party Jetons Party Presnts Festa E Flamurit Ne New York United Albanians: Sun till Moon ( Memorial Weekend)
4th Annual AFTERPARTY (presented by Balkan Bash Ent) THE BIGGEST ALBANIAN A Night With the Stars Plave -Guci Pikniku 5 Vjetori I Pavarësis e Kosovës 2013 Sunday Oct 25th Grappa 46 NJ Live Music
Alban & Jetons Party in Connecticut Vatra Orlando organizon koncert festive me rasitn e festes se flamurit. Dukagjini Production Present, Mega Party in Boston. SOFRA PUKJANE Dukagjini Production Present. Me Rastin e Pavarsise se Kosoves & Valentine’s Day. Mbremje Madheshtore per 100 Vjetorin e Pavarsise ETONS PARTY PER PAVARSINE E KOSOVES FEB. 17th LIVE w/ XENI & KORAB JETISHI
Festa e Flamurit ne Eastwood Maner Dukagjini Production Present… MEGA PARTY IN CHICAGO ASA Spring Fling Party Albanian Halloween Party CHRISTMAS PARTY, IN NEW YORK CITY. Ejani te festojme se bashku DedGjoluli Association 1st Annual Michigan vs New York Basketball Tournament
Kosova's 3rd Birthday with Sinan Vllasaliu Gezuar 8 Vjetori I Pavarsise se Kosoves Mass at St. Patrick's Cathedral Program Festiv Per Pavarsine E KOSOVES Easter Party 2012 NY Pavaresia e Kosoves / Manifestim Albanian Music Night
THE AFTER PARTY Mbremje Familjare Albanian Event Albanian Party Wednesday, Nov.26th Qejf.Com Presents Gjyste Vulaj Live Party w/ Valentina Dedvukaj and music by Sokol Vulaj United Albanians: The Monday Mingle JETONS PARTY MAY 29th with SINAN VLLASALIU, DAFINA ZEQIRI & MARIA LAJCAJ
THE BEST NEW YEAR'S EVE PARTY IN NY Jetons Party Presents Blero,Tuna And Greta Koci Jetim Jam Vote for Genta Albanian Chamber of Commerce Boston Chapter Launch Event KONCERT MADHESHTOR ME RASTIN E FESTES SE FLAMURIT Live music
NEW YEAR'S EVE 2012 @ THE MANOR The Hottest Pre-New Years Party ft NRG Band ALBANIAN CHRISTMAS PARTY IN CONNECTICUT CHICAGO MEGA PARTY!!!! Jetons Party Mbrëmje per festen e flamurit Balkan
Dukagjini Production Present Easter Party.. DJ EDI H & DJ FLAMUR AFTER HOURS @ Living Room Lounge Benefit Concert for Liljana Qose fighting Cancer NEW YEAR'S EVE PARTY Arberia Houston celebrates Women's Day! Balkan Bash Ent! presents DAVOR BADROV International Women's Day Gezuar
BALKAN HALLOWEEN BASH Madison, WI- Kremtimi i Festes se Flamurit Albanian Concert In Philadelphia MUHAREM AHMETI Live Jetons Party Albanian Meet Ups @ Istanbul Cafe Kosova IndepenDANCE Bash hosted by Drita D'Avanzo Summer Dance Party
Halloween Albanian Party - Osso Buco - NYC - 10/27 Traditonal Rugova/Albanian Picknic IN Michigan January 2. 2011 ARTIOLA TOSKA & SINAN HOXHA & MARJOLA KACANI Pavarsia e Kosoves dhe Valentines Day Eli Fara & Gezim Nika Koncert në St. Petersburg Florida në 28 nëntor! Bistro Desaret 227 East 56th Street, New York, NY, 10022 Phone Number: (212)-207-8777 ALBANIAN PARADE 2014
Martial Arts Classes Sinan Vllasaliu After Party @ TOUCH Albanian Roots PARTY (Rooftop) Boston Premiere of Nëntori i Dytë Grappa 46 New Jersey Live Albanian Music, **ALL WEEKEND FRI 6 NOV SAT 7 NOV SUN 8 NOV** Roots, Tribes & Vibes Live 7/8 march
Albanian Party Festa e Pavaresise se Kosoves Vedat Ademi LIVE in NYC Koncert Madheshtore! WHY DID YOU KILL MY PARENTS KALLE KALLE TV SHOW ME REMIN Dukagjini Production Present… MEGA PARTY IN BOSTON.
Dj Jack Holiday Party Konkrete Kula Brunch: United Albanians Grappa 46 New Jersey Live Albanian Music, **ALL WEEKEND FRI 30OCT SAT 31 OCT SUN 1 NOV** HALLOWEEN PARTY Dukagjini Production Present… Easter Party. 100 % Albanian Live Music Koncert ne Brooklyn per 28 Nentorin NEW YEARS EVE Party in NYC
Albanian speakers 100 Vjet Pavaresi - Buki's & Tommy's Party Aida Cara - Kujtim Shehu - Ervin Bushati - Linda Bytyqi LIVE at Grappa 46 Saranecki Brothers Nata  e pare eVitin e Ri 2009 DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZONE MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 5, VJETORIT TE PAVARSISE SE KOSOVES & VALENTINES DAY NRG Band + DJ Fati
Jetons Party Pavarsia E Kosoves Jetons Party New Years Eve Alban's Party Albanian Independence Party with Princ Leka II MEGA PARTY IN MICHIGAN Dita e Gruas – International Womens Day Event Jetons Party Presents
Koncertin per 5 vjetorin e pavarsin te kosovas ALBANIAN PARTY AT ZANA LOUNGE 2013 Manifestimi i Pavarësë së Ksovës Jetons Party New Years Day Mother Teresa Service Day Albanian Halloween Party United Albanians: THe Rave @ Stage 48
MBREMJE RINORE w/ SMAIL PURAJ in NYC THE BEST NEW YEAR'S DAY PARTY IN NY BBE presents Made in the BALKANS (special performance by Serani) NEW YEARS EVE PARTY Layla Jasaraj Live At Dino's Astoria Tonight ARBER ENTERTAINMENT HALLOWEEN PARTY INNA Live in NYC presented by Balkan Bash Ent!
KOSOVA INDEPENDENCE PARTY (Albanian Roots) Arberia presents Kosova Independence 2015 Celebration HAPPY 2015 Christmas Party in Boston Habibe Ostreni Gezuar 2013 Toronto ALBANIAN PARTY IN CONNECTICUT
VITI I RI 2009! @ 100 Vjet Pavaresi - Friday, Nov. 23rd NEW YEAR'S DAY PARTY, IN NEW YORK. Live Brooklyn LIVE MUSIC NIGHT ALBANIAN FESTIVAL AFTER PARTY WITH DJJT&DJ BLEDI
Mbremje Rinore United Albanians: Celebration of Our Declaration Apel per ndihm Dukagjini Production organizon : 4th Annual Albanian Festival/Waterbury , Ct. 100 VJET PAVARSI
Albanian Karaoke EXPECT THE UNEXPECTED Bayram Party ALB-101 MBREMJE MADHESHTORE, FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 99 VJETORIT TE PAVARSISE SE SHQIPERISE. 2nd Annual HELLO SUMMER BALKAN BASH LIVE PERFORMANCE WITH AURELA GACE @ BISTRO DESARET
LIVE ALBANIAN CONCERT GEZUAR 2011 5th Annual Balkan Bash AFTERPARTY Sinan Vllasaliu OCTOBER 7th Koncert Mariola & Jurgen Albanian Party ALBAN'S PARTY PRESENTS TIME TO DANCE!!!
Adelina Emini dhe Gena Jim Belushi stars in Born Yesterday on Broadway! Albanian Christmas Party in Detroit. Dukagjni Production present, Christmas Party In New York City. Balkan Bash Ent! presents...The 3rd Annual Afterparty w/ NADIA ALI DP CHRISTMAS EVENT 7-8 March 2014 Celebration
Dj Jack Presents Valentines Day Party @ Dolcinos. NEW YEARS EVE GALA Mbremje Muzikore Sevdail Sherifi vs Joshua Harris Festa E Flamurit Chicago MEMORIAL DAY WEEKEND IN MICHIGAN New Year's Day with 4 Yjet
AKCENT performing LIVE presented by Balkan Bash Ent! Albanian Live Music Night NEW YEAR'S EVE PARTY Jetons Party Presents Sinan Vllasaliu United Albanians: Monday Mingle ELI FARA & YLLI BAKA NEW YEARS DAY Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York
SHQIPERIA ETNIKE Presents MEGA PARTY In Michigan. Live Albanian Music Arberia Houston presents the 10th Children's Holiday Party! 8 Marsi, ALBANIAN WINTER PARTY!! CHRISTMAS PARTY DEC 25TH Flori Mumajesi & Elvana Gjata& Artiola Toska Kosovo IndepenDANCE Bash
United Albanians: The Thanksgiving Eve Dream FESTA E FLAMURIT NE CHICAGO Halloween Dance Party in Michigan 28 Nentori Arizona United Albanians: NY Monday @Industry Club Prishtine 6th Annual Hello Summer BALKAN BASH Nick's New Years Eve Party
5th Annual Hello Summer BALKAN BASH Festojm 99 Vjetorin e kryengritjes se Malesise 100 Vjet Pavaresi me shqiptaret ne Madison Wisconsin ALBANIAN SPRING FEST Nikolle Nikprelaj New York Party MEGA PARTY IN BOSTON LIVE ALBANIAN MUSIC
Maratona Rinore | Youth Marathon Arberia Summer Picnic Darka e Flamurit Xheki Party Young American Albanian Professional Party United Albanian TV Open Casting ALBANIAN PARTY IN CONNECTICUT
Poni and Shpat Kasapi come for International Mothers Day! Albanian Student Party Festa e Flamurit 100 vjet pavaresi 2012 Albanian Parade NYC NEW YEARS DAY PARTY @ The Grand Prospect Hall Valentene's Day & Kosova Independence Day ALBANIAN PARTY IN FLORIDA
4th Annual AFTERPARTY (presented by Balkan Bash Ent) Albanian Night in Astoria DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON Stamford Albanian American Community Flag Raising Ceremony Easter Party NY Albanian Culture Tv 10 yr Anniversary Party Albanian Parade After Party
Darke Festive per 100-Vjetorin e Pavaresise se Shqiperise Mega Party New Year Albanian Art Show TGE Part II (Thanksgivine Eve) Easter Party 2013 Albpartynyc Gathers Everyone to a beneficiary event for Liljana Qose Gezuar 8 Marsin 2013
IN MICHIGAN 99 VJETORIT TE PAVARSIS SE SHQIPERIS, SINAN HOXHA, PONI & YLLI BAKA A.F.A.T. NEW YEAR'S EVE CELEBRATION Jetons Party New Years Day Euro Splash Party- Life in IBIZA Pool Party DIVORCE-ALBANIAN STYLE United Albanians: The Final Friday Albanian Flag Day Celebration - Festa E Flamurit Shqiptar
Kremtim i 28 Nëntorit- 100 vjet shtet Shqiptar New Year's Eve Party DEBAL PRODUCTIONS *JUNE 27* Fundraising Event - Mbremje Artistike Kulturore ne Grappa 46 - Muzike Live Festa e Mesuesit dhe Gruas Shqiptare ne Worcester,MA BEST PARTY PER PAVARSI E KOSOVES & VALENTINE'S DAY PARTY IN NEW YORK Vedat Ademi Life in NYC
PIRRO CAKO & ALBAN SKENDERAJ CONCERT IN CT Martialk Arts Classes for Kids Jeton's Party - Labi & Greta NYC Summers Over BALKAN BOAT BASH 5th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH ALBANIAN HALLOWEEN PARTY IN CHICAGO Live Music
Valentines Day Party Albanian Community Fundraiser NY Albanian Film Festival The Monday Mingle hosted by United Albanians Stand-Up Comedy SAN VALENTINE'S DAY PARTY 7-8 March 2015 Celebration
Balkan American Concert Night New Years Eve BALKAN BASH in Hartford, CT United We Stand fo All Albanian Flood Victims Arberia's 2nd Annual New Years Party - 2013 New Years Eve Party MEMORIAL DAY PARTY IN NEW YORK CITY, THE BEST PARTY OF THE YEAR. DJ JACK ALBUM RELEASE PARTY @ DOLCINOS!
party detroit nov.23.2008 TGE PARTY @ MOMENTOS WITH DJ JACK, BESIM MURIQI AND LIZA NIKPRELAJ Invitation to a Marriage European Wednesdays at Veranda Albanian 2012 Income Tax Filing - CPA Zana Restaurant Albanian Social Fridays Bajram Party
Live Performance with Aurela Gace Viti i Ri 2014 Albanian Party Screenings of Mikey Boy Movie Release NYC Jetons Party New Years Day Albanian Roots Detroit Presents Frederik Ndoci
United Albanians: Brunch on Park Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York. Alban's Halloween Party Albanian American PARTY! Jetons Party New Years Day in NJ Independence After Part @ Dream Hotel ARBERIA celebrates Kosova's 6th Independence Day
Dance for a Cause Shoqata Ded Gjo Luli NATA SHKODRANE NE NEW YORK LV ENTERTAINMENT IS PROUD TO PRESENT : MEGA PARTY -IN MICHIGAN--THE HOTTEST PARTY OF THE YEAR ON EASTER SUNDAY APRIL 24 2011 Night of Music with Bedri Rukaj KOSOVA'S INDEPENDACE 3RD YEAR ANNIVERSARY.
IN MICHIGAN THANKSGIVING PARTY Pavaresia e Kosoves Albanian Heritage Day June 5th 2016 Euro Splash Saturday Pool Party Albanian Teacher's Day & Women's International Day WEST PALM BEACH -FESTA E FLAMURIT DITA E FLAMURIT
ALBANIAN SUMMER PARTY Albanian Christmas Party in New York Dukagjini Production Present… New Year’s Eve Party in New York. Albo Party's Productions Festa e Flamurit 2015 with AURELA GACE Rugova Event 2011 Albanian Roots PARTY
Andos Boat Party Dom Simon Filipaj New Year's Eve Shot Bar's 3rd Annual New Year's Bash Celebrate 6th Anniversary of Kosova's Indebendence pvarsija e kosoves RITA ORA CONCERT IN PHILADELPHIA Malesia Party 2013
GJYSTE VULAJ live in CHICAGO ALBANIAN HALLOWEEN PARTY IN NYC Luan Bexheti......New York Comedy Club (Stand-Up Comedy) 1st Annual BALKAN BRUNCH AAP of CT September Member Mixer Albanian Art Show # 4 Help Our People in SHKODRA
ALBUM PARTY Festivali I Femijeve Mbremje E Madhe Familjare Per Festen E Flamurit Shqiptaret ne Parada e St Patric Worcester,MA,USA Koncert madheshtor ne Philadelphia January 9 - Ismet Aloshi, Sead Asllani, Gezim Salaj, Myzafer Koliqi, Vesel Pelinku Dukagjini Production Present, New Year's Day Party in New York.
Ardian's Party 100 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise Albanian Roots Presents - Frederik Ndoci LIVE party Albanian Independence Party of Southern California Fondacioni Plave-Guci Organizon Mremjen e Flamurit Dukagjini Production Organizon :
Summer's Over BALKAN BOAT BASH !!! Altin Shira per here te pare ne Philadelphia Spektakli # 3 17th annual Albanian Festival NEW YEARS DAY GALA Second Annual All White Party Dukagjini Production Present… Mother's Day Celebration.
PIRRO CAKO & ALBAN SKENDERAJ CONCERT Kosova's Independence Celebration Genta Ismajli CHICAGO concert PRANVERA NE NY ME XHEKI-VJOLLCA-HAJRO PARADE ON FEB 17TH 2008 AT 1 PM TIMES SQUARE New Year's Eve Party 2015 Chicago Eli Fara & Mariola Kacani Live in Connecticut
PRANVERA PARTY VALENTINE'S DAY Albanian Independence Day Party in Philadelphia Festa E Flamurit SMOKIN' SATURDAYS presented by Balkan Bash Ent! Zana Restaurant Albanian Social Fridays URIME KOSOVE - Radio Melosi Party
Rugova picnic 2012  I WANT YOU TO PARTY!!! DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 6 VJETORIT TE PAVARSISE SE KOSOVES & VALENTINES DAY. Albanian Brunch!! A Day Time Party!! Festa e Flamurit THE BEST ALBANIAN INDEPENDENCE DAY PARTY GEZUAR 2011
ALBANIAN STARS CHICAGO ORGANIZON MBREMJEN E MADHE TE FESTES SE FLAMURIT Festa e Malësisë 2014 Festa E Flamurit...Albanian Flag Party New Year's Eve Arian Kerliu dhe Luka Hajdini Help Our People in SHKODRA Valentine's Night Party
PAVARSIA E KOSOVES The BALKAN BASH Easter Party 2010 NY New York City, Times Square NYC, February 17th, Happy Birthday Kosova BALKAN HALLOWEEN BASH New Years Eve Celebration 2013 DARKA E PARE VJETORE - 22 SHKURT 2009
Screenings of Hoxha Studio Party in NYC Free Martial Arts Classes 6th Annual Balkan Bash AFTERPARTY Albanian Interfaith Prayer Service New Year's eve party Albanian Party at SinCity, CT
Dukagjini Production organizon : Rosana Radi LIVE on Stage! MEGA SHOW Albanian Independence Arberia Houston presents Cellist Artan Zhuri's Classical Concert Viti I Ri 2014! Bek Lover's 30th Bday @ Empire Rooftop
Corn Bread - Buk e Djath Albanian Easter Party 8 Marsi Party Dukagjini Production Present Mega Show in New york City. European Wednesdays BESA: The Promise at Nashville Film Festival United Albanians: The Monday Mingle
Grappa 46 NJ Live Albanian Music 23-24-25 OCT NEW YEARS EVE GALA Mothers Day Party HAPPY NEW YEARS DAY 2014 Mother's Day SPECIAL in Brooklyn Easter Party 2015 New York Adelina Ismajli And Shpat Kasapi Live Chicago
ALBANIAN SPRING PARTY @ OSSO BUCO! NAAC 15th Anniversary Awards Gala Registration Portal DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON Albanian Children's Festival INVA MULA NE NEW YORK CITY Christmas Party with Gena & Poni BALKAN TRAVEL PREZANTON MBREMJEN E PAHARRUESHME E VITIT TE RI
NEW YEARS DAY PARTY: The Off Chance @ CBGB Festival Albanian Entertainment prezanton Chicago New Year's Eve Party 2010 Jetons Halloween Party Jetons Party Presents Leonora Jakupi And Labi Live ARDIANS PARTY IN TEXAS
FLAMING FRIDAY MOTHER'S DAY PARTY IN NEW JERSEY/PHILADELPHIA Jetons Party New Years Eve New Years Eve 2010 Koncert Madheshtor ne NY Dukagjini Production Present, Mega Party in NYC. NEW YEAR'S DAY PARTY.
Arberia Houston's 2014 Independence Day Celebratiom New Years 09 ~ Rovena Stefa, Aferdita Demaku & Valentina Ajdari festivali mbarekombetar United Albanians: The Celebration of Our Declaration Party Mothers Day Albanian Christmas Party in Texas AAP of CT July Member Mixer
Invitation to A Marriage Koncert madheshtor me rastin e Krishtlindjeve ALBANIAN PARADE After Party ALBANIAN NIGHT United Albanians: The Friendly Friday Jetons Christmas Eve Party- Mon Dec 24th ARDIT GJEBREA & NORA ISTREFI SKENDERBEU DHE KOMBI SHQIPTAR
Summers Over BALKAN BASH!!! Koncert Festiv kur vjen Pranvera NEW YEAR'S DAY PARTY Albania in the Columbus Day Parade Albanian Flag Raising - Westchester ANDREA Live NYC Concert Annual NEW YEARS DAY PARTY @ The Grand Prospect Hall in NYC
New Year's Eve @ Momento's Assemblyman Mark Gjonaj invites you to the Albanian Independence Day 102nd Anniversary Celebration! Genta Ismajli Toronto concert Per Shqiptaret ne Milwaukee WI Dukagjini Production Organizon Dukagjini Production Present, Christmas Party in New York City. LIVE ALBANIAN MUSIC GRAPPA 46 NEW JERSEY
DJ EDI H - Halloween Party 2013 NYC NAAC's 12TH ANNUAL AWARDS DINNER FESTA FLAMURIT NE CONNECTICUT Valentines Day @ The Vendrbilt of South Beach ALBANIAN PARTY ME DJ NOVA Shfaqja DORUNTINA në New York AAWO MOTRAT QIRIAZI HOLIDAY PARTY 12/5/15
American-Balkan Winter Event '09 DUKAGJINI PRODUCTION PRESENTS, MEGA SHOW. Halloween Party in Waterbury, CT NOIZY & CILJETA @ LANZA in CONNECTICUT! Festa e Flamurit 2011 EMERGENCY FUNDRAISER FOR THE ALBANIAN FLOOD VICTIMS Jetons Pre Parade Party
ALBANIAN FLAG PARTY New Years Day party Valentine's Day Party AFRIM MUQIQI LIVE NE TORONTO Live Music Live Albanian music KALLE KALLE TV SHOW ME REMIN
CHRISTMAS PARTY 12/24/2014 @ Melrose Ballroom NYC 6th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH Festa e Flamurit 2015- Philadelphia In Florida Albanian Party 99 Vjetorit Te Pavaresise Se Shqipersise PRANVERA PARTY NE DETROIT ME SMAIL PURAJ!!!! Festojme Pavarsine e Kosoves!! Live Albanian Concert
ALF 2nd Annual Golf Outing Albanian Christmas Hoilday Party Albanian Student Association Social (Ugrad, Grad, Doc, Post Doc, Recent Alumni) and their families. Transport from Greater Boston provided. NEW YEAR DAY PARTY ALBANIAN HERITAGE DAY March 7-8 - International Women's Day and Teacher's Day International Women's Day and Teacher's Day
AAWO HOLIDAY EVENT 2014 European Wednesdays @ Verdana Mbrëmje Speciale Familjare Dhe Rinore Me Rastin E Shën Valentinit Arberia Houston presents Albania's 103 Independence Celebration Sherif Merdani Live in Connecticut @ Villa Bianca NEW YEAR'S EVE PARTY. Dukagjini Production Presents… Mega Party NYC.
Sofra Shkodrane Albanian Winterfest '10 @ 45 Degrees Supper Club United Albanians: The Monday Mingle @ The Dream Hotel 8 Marsi Stand-Up Comedy DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZONE MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE ME RASTIN E 101, VJETORIT TE PAVARSISE SHQIPERISE. Albanian Heritage Day
CHRISTMAS DANCE PARTY SHQIPERIA ETNIKE PRESENTS Koncert Madheshtor ne Philadelphia **********DJ JACK LIVE MARCH 29TH!!!!!!!!!!!!!******** LIVE IN CONCERT: ALTIN SHIRA, DORINA TIKO AND INDRIT MLIKA! Kosova's Independence Party GEZUAR NJIVJETORIN E PAVARSIS SE KOSOVES
8 Marsi Dita e Grave!  International Women's Day! Albanian Independence day Jetons Party Presents Mbremje Familjare Per Pavarsin E Kosoves MADE IN THE BALKANS Part II (NYE warm-up) Albanian Picnic/Piknik Kombetar Christmas Day Jetons Party Presents Live Adelina Ismajli And Shpat Kasapi
102 Vjet Kuq E Zi Party DUKAGJINI PRODUCTION EVENTS 4th ANNIVERSARY of KOSOVA INDEPENDENCE. Dukagjini Production Present, Mega Party in NYC. Mbremja e Flamurit 2014 - Philadelphia PA Albanian Summer Party ~1st Time Ever~ SH.K.A Tradita Ana Malit - Shfaqje Artistiike ERVIN BUSHATI & MIMOZA GJIKOLA AT GRAPPA 46 NEW JERSEY
I LOVE BALKAN presented by BBE Dj Jack Presents Halloween Party @ Dolcinos Manifestim per PAVAReSINe E KOSOVeS DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT... ALBANIAN FLAG DAY PARTY. ME RASTIN E 102, VJETORIT TE PAVARSISE SE SHQIPERISE. NEW YEAR'S DAY PARTY THE BEST NEW YEAR PARTY IN CONNECTICUT Spektaket Artistik per New Year Day
Bujar Qamili and Merita Halili Albanian Karaoke Night Philadelphia PA - MBREMJA E MADHE E FLAMURIT Live Music in Manhattan Albanian Festival Boston Sensation NATA SHQIPTARE NE NEW YORK ME GJYSTE VULAJ
DAFINA ZEQIRI & 7 SARAQI CONCERT (Balkan Bash) Illyrian Family Practice 10th Anniversary Mbremje Familjare - Festojme 100 Vjetorin e Pavarsise Se Shqiperise Mbremje Shqiptare Albanian Independence Day Albanian DJ-AL Party Event Viti i Ri 2008 -GREENTREE
Vedat Ademi LIVE @ Lura NYC Flori Mumajesi, Elvana Gjata & DJ Andy Gramm in Worcester, MA Kosova Albanian Independence Party United Albanians: Thanksgiving Eve Mingle Grupi The Off Chance LIVE tek Sullivan Hall NYC LIVE ALBANIAN MUSIC United Albanians: The RAVE w/ Hard Rock Sofa
Albanian Roots INDEPENDENCE PARTY Dita e grave Albis Party - Spring Party 100 VJETORIT TE PAVARSIS SE SHQIPERIS IN MICHIGAN NOVEMBER 25 Sherif Merdani Live in NYC @ Bistro Desaret PROTEST AGAINST THE LIES OF DICK MARTY OF THE EU PETRIT LULO - IRINI QIRJAKO - ROVENA IBRAHIMI - AVNI LUSHKA - NOKJA I BERATIT - AIDA CARA - LIVE AT GRAPPA 46 NEW JERSEY
Jeton's Party New Years Eve in Bronx Mrembje Festive Doruntina ne New York Festivali i Shkollave Shqipe ALBPARTYNYC Presents NewYears Day in New York ! New Years Eve Party Dec 31, 2010 A Night at The Chill Lounge
Te Festojme Se Bashku NEW YEAR'S EVE PARTY IN NEW JERSEY Jetons New Year 2011 - January 01, 2011 Albanian Music Night at Lura Restaurant Lounge Feste Per 8 Marsin THE FORGIVENESS OF BLOOD Albanian SINGLES event
Sami & Jeton Dautaj ne bashkpunim me Dukagjini Production organizojn : Dukagjini Productions Organizon !!!!! 2016 Euro Qualifiers HAPPY NEW YEAR'S EVE & NEW YEAR'S DAY 2010 Albanian Children's Festival New Years DAY Mbremje Shqiptare
Jazz For Peace Albanian Christmas Party in Connecticiut Albanian Flag Day Celebration Dinner/Dance Dita e Flamurit 2013 FLORENT NUSHI End of Summer BALKAN BASH KONCERT I MADH FESTIV ME RASTIN E 100 VJETORIT TE PAVARESISE
TIMES SQUARE, NYC - ALBANIAN INDEPENDENCE CELEBRATION Dinner for the Benefit of The Mother Teresa Cathedral in Prishtina THE BEST ALBANIAN CHRISTMAS PARTY IN MICHIGAN SOFRA PUKJANE Valetines Day Party in Brooklyn NY Soccer Tournament Christmas Dinner Party w Petrit Lulo and Irini Qirjako
THE BEST NEW YEAR'S PARTY IN MICHIGAN Dukagjini Production Present, New Year’s Eve Party in New York. Kosova's Philanthropists NEW YEARS DAY PARTY The Real Balkan Event Creators Easter Party, March 23, 2008 Jetons New Year 2011 - December 31,2010
New Years Eve Celebration @ Days Inn Conference Ctr. ALPPARTYNYC PREZANTON: 100 VJETORI I PAVARSISE Dj Jack Halloween Party @ Dolcinos! FESTOHET 1 VJETORI I PAVARSISE SE KOSOVES Hottest Albanian Christmas Party in Boston NEW YEARS DAY PARTY IN CONNECTICUT Koncert Pranvere ne Boston
Albanian Parade Vatra Feston Pavaresine e Kosoves Joe DioGuardi Fundraiser Event 8 Mars Party Performing Live MUHAREM AHMETI New Years Day Festojme 101-Vjetorit te Kryengritjes se Malesise dhe 100-Vjetorit i Pavaresise se Shqiperise
Albanian Day Parade NEW YEAR'S GRAND PARTY kosovo independence 4th Annual Hello Summer BALKAN BASH 8 Mars 2014 LV ENTERTAINMENT IS PROUD TO PRESENT SHOQATA RUGOVA
1st Annual Cystic Fibrosis Albanian Charity Dinner United Albanians: Saturday Spin Off Jeton Dautaj & Dukagjini Production organizon : Albania vs Switzerland (Game & After Party) Dukagjini Production Presents… Mega Show. United Albanians: MIMOZA SHKODRA XMAS DAY Bajram Party
United Albanians: The Monday Mingle Meda- sinan hoxha- poni Afrim Muciqi ne Phoenix, AZ me 16 Maj New Year's Eve Celebration Nata e Dyte e Vitit te Ri 01-01-2008 ne New York Lajmrim Per te Pame Jeton's Party Christmas Eve
Jetons Party Presents; Live In New York Noizy,Blero And Zajmina FESTA E FLAMURIT Nenat e diaspores ne ndihme femijeve me Autizem ne Kosove New York Sensation Kosova Independence Day 7th Anniversary Celebration! Dance Night New Years Eve Party @ Lura
Mbremje Familjare In Phoenix Arberia presents: Kosove, Gezuar Pavarsine! New Years Eve Party Nata e Dyte Viti i Ri ne New york Albanian Heritage Day!!! NEW YEAR'S EVE PARTY, IN NEW YORK.
Valentine's DayAlbanian Party Invitation to a Marriage New Years Eve Party NEW YEARS DAY PARTY 2012 ASA End of the Year Party LV Entertainment ORGANIZON MBREMJE MADHESHTORE FAMILJARE DHE RINORE. ARBER ENTERTAINMENT PARTY
 PAVARSIA E KOSOVES & VALENTINE'S DAY PARTY, IN CONNECTICUT FEB~13~2010 COLONIA CONCERT in NYC presented by Balkan Bash Ent! Albans party Festi e Flamurit ne Los Angeles Genta Ismajli Detroit Concert 100 Vjetori i Vatres Albanian SINGLES event
Christmas Party 8 March Women's International Day Albanian Art Exhibition in the Big Apple #2 SUMMERS OVER BALKAN BASH Shoqata Plave-Guci organizon Piknikun 2009 Dj Jack Live Feb 8TH ALBPARTYNYC Presents NewYears Eve Party in New York!
Mbremje Shqiptare FESTA E VITIT TE RI 2010 NE TORONTO! Halloween Party Alb-Style United Albanians: The Monday Mingle Dance Night in Yonkers New York Live Taverna Live Music
T.G.I.F Albanian Heritage Day new years eve party New Years Eve Party IN MICHIGAN DUKAGJINI PRODUCTIONS ORGANIZON MBREMJE MADHESHTORE PER 28 NENTORIN DITEN E FLAMURIT KOMBETAR SHQIPTAR. Besart Halimi - Live in New York Live Albanian music
VALENTINES DAY PARTY Skender halili Boxing ALBIS PARTY 4 Vjetori i Pavarsise se Kosoves ALBAN'S PARTY New Year's Eve 2015 Grupi Muzikore 4 Yjet NGA MOT GEZUAR 2010
Summer Spin Off Event Live Festa e flamurit DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON New Years Eve w/ Ledi Vokshi and Hajro Ceka CHRISTMAS PARTY Halloween Party Alb-Style Albanian Karaoke Night
New Years Eve 2008! NEW YEAR'S EVE PARTY NEW YEARS DAY PARTY in Brooklyn NY Producers Club Albania Halloween Party United Albanians: The Monday Mingle Koncert Madheshtor me rastin e 101 Vjetorit te Pavarsise se Shqiperise Cocktail Reception in Honor of Congressman Eliot L. Engel
3rd ANNUAL THANKSGIVING EVE BALKAN BASH MEGA SHOW NEW YEARS DAY 2014 @ GRAND PROSPECT HALL- NEW YORK Jetons Party New Years Eve 100th Anniversary of Albanian Independence 1912-2012 DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON Luan Bexheti
International Cultures Parade REPRESENT ALBANIA and KOSOVA~ THE HOTTEST ALBANIAN PARTY IN PHILADELPHIA FESTA FLAMURIT NE MICHIGAN Rest. Kalaja Dance Party Albanian Americans for LISA GIOVINAZZO TE GJITHE NE DEMONSTRATE 8 Marsi
THE BEST ALBANIAN CHRISTMAS PARTY NYC Festa e Flamurit UNITED ALBANIANS: THE AFTER PARTY AR - NETWORKING NIGHT MBREMJE MUZIKORE QDO TE DDIELE United Albanians: Sinan Vllasaliu Live! DJ EDI H After Hours @ Living Room Lounge
Live Albanian Music Grupi The Off Chance LIVE tek Bitter End Lajmrim Mortor The Easter Night 4th Annual Shqiptare Paintball Event Chicago Sensation BALKAN BASH @ Central Lounge
THE BEST PARTY IN CANADA Festa e Flamurit tone Kuq dhe Zi Jeton's Party Mega Show 4th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH (TGE-4) MAYA & ERVIN BUSHATI LIVE AT GRAPPA 46 NEW JERSEY REMZIE & NEXHAT OSMANI ME 17 SHKURT 2013 NE VIRGINIA !!! Lajm Mortor - Hatri
Invitation to a Marriage Remembering Our Mother Teresa - 10 Years Without Her muzika jonë - mbremje familjare me Vedat Ademi & Hermes Albanian Night @ Luxor Lounge & Nightclub With DJ Jack Jetons Party Presents Xen, Korab Jetishi and Dj Fati International Women's Day ASC Kick Off Party With Vedat Ademi
United Albanians: Monday Mingle Afterwork ALBANIAN PARADE AFTER PARTY THE 65TH ANNIVERSARY LUFTA KELMENDIT THE 20TH ANNIVERSARY OF THE FALL OF COMMUNISM THE 10TH ANNIVERSARY OF PREK CALI Pavarsia e Kosoves-BOSTON The Best Albanian Valentine's Day Party! Luan Bexheti MBREMJE MADHESHTORE FAMILJARE DHE RINORE. ME RASTIN E 99 VJETORIT TE PAVARSIS SE SHQIPERIS.
MOTHER'S DAY PARTY MEGA PARTY IN BOSTON BENI'S PARTY & LULI ORGANIZOJN MBREMJE RINORE E FAMILJARE NE TORONTO ME 13 SHKURT GEZUAR DITEN E FLAMURIT *LIVE MUZIK* NEW YEARS EVE GALA Valentines & Kosovas Independence Party!! Enver Metjahic (DJEnva) Organizuje Humanitarno Vece
Shpat Kasapi & PONI Eli Fara & Mariola Kacani Live in Boston NEW YEARS EVE @ Amnesia- Brooklyn NY PETI'S PARTY NE BASHKEPUNIM ME DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZOJN Gjergj Kastrioti Scanderbeg, Warrior King of Albania Kosova Independence Now United Albanians: Monday Mingle
Albanian Parade 2011 NYC Albanian Party Mbremje madheshtore per Vitin e Ri 2009 Albanian Halloween Party Mbremje Familjare me Rastin e Vitit te Ri ne Philadelphia Albis Partys Presents: Christmas Party in New York Albanian Party
AAWO Mother's Day 15th Anniversary Gala Festivali Shqiptar XXI - Albanian Festival Jetons Party Pavarsia e Kosoves European/Albanian Party in NYC ONE NIGHT ONLY DOUBLE FEATURE Sofra Shqipe ERVIN BUSHATI & DJ BEX FESTOJME 8 MARSIN NE GRAPPA 46 NEW JERSEY
Albanian Festival 25 Adelina Ismajli And Shpat Kasapi Live Michigan Thanksgiving Eve Party new years day Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York. Gena, Blerina Balili, dhe Novruz Vengo (Nokja I Beratit) Jetons Party Presents Smajl Puraj Dhe Adelina Berisha Live
Alban's Party Dj Arti Presents Mbremje Familjare United Albanians: 1 Blood Friday @ Ajna with Xheki & Capital T DJ EDI H & DJ FLAMUR AFTER HOURS @ Living Room Lounge Endri & Stefi w/ DJ Jorgo in Worcester BALKAN BASKETBALL CLASSIC 2013 Nora e Kelmendit Movie
ALBANIAN NEW YEARS EVE PARTY 2012!!! Concert of Love & Liberty Humanitarian Party, help Gina Live Mbremje Familjare Easter Party 2009 - Bronx, NY Albanian Community Party - Mbremje me Komunitetin Shqiptar Sunday April 4the performin LIVE NOIZY, ZAIMINA VASJARI & BLERO IN MICHIGAN
SUPER HALLOWEEN PARTYYYYYY 8 Marsi 2015 NEW YEARS EVE PARTY: The Party Dont Stop * UNITED ALBANIANS: FABULOUS FRIDAY Albanian Film Week-2nd edition
Dj Jack Presents 3rd Annual Halloween Party @ Dolcinos Koncert per here te pare ne Bosten BESA: The Promise at Nashville Film Festival Dukagjini Production Presents… Christmas Party. Jetons Party New Years Day Annual Dinner - flag day
ANIJA ILLYRIA - The Albanian Boat Cruize Party The Off Chance @ Cafe Wha Boxing jetonsparty in new york Christopher Columbus Day Parade A Rock Comedy Show in Albanian 97th Anniversary of
20th Anniversary of Illyria Newspaper & the reestablishment of the diplomatic relations between Albania and USA Kosova Independence Photography Show MEGA SHOW, IN NEW YORK CITY. Albanian Folk Festival Mass 101 Albanian Independence Jetons Party Presents Labi, Ingid Gjoni And Qiljeta Albanian-American Party‏
NYE party in Heart of NYC MBREMJE FAMILJARE NE PHILADELPHIA! Mother's Day Party Road Map 2011 / Balkan Leaders Summit Jeton's Party Saturday April 20th Benisparty STAND-UP COMEDY SHOW
KONCERT I MADH FESTIV NE CHICAGO Festa e Flamurit / Flag Day, 28 November with DJ BEX ALBAN'S PARTY Albis Party at Russian Club KONCERT MADHESHTOR FAMILJAR E RINOR NE PHILADELPHIA DUKAGJINI PRODUCTION ORGANIZON AFRIM MUQIQI LIVE NE TORONTO
Church of Fan S. Noli United Albanians: Super Saturday@Inc Lounge ( Time Hotel) 8th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH Flag raising event at Stamford Town Center Mbrëmje e Madhe Festive Festa e Nates te Vitit te Ri 2013 The Monday Mingle
Spring Albanian Party Piknik Shqipetar ELI FARA & YLLI BAKA NEW YEARS EVE Viti i ri 2011 me Edi Duro, Luljeta Pellumbi, dhe Xhelal Gjurkaj United Albanians: The Monday Mingle United Albanians: The Monday Mingle Albans Party
passion cafe United Albanians: The Monday Mingle at the Dream Midtown NEW YEAR DAY PARTY Thanksgiving Party Online Fundraiser for Albanian Family Affected by Hurricane Sandy NEW YEARS DAY GALA
Albanian Picnic PIKNIKU RUGOVA 2015 WHY DID YOU KILL MY PARENTS NYE 2014 102 Vjetori i Pavaresise se Shqiperise CELEBRATION OF OUR DECLARATION Valentines Day Celebration
Daily News - 100th Anniversary of Albanian Independence Special Section Voto per Melinden Jetons Party - Mbremje Familjare per 100 Vjetorin e Pavarsise se Shqiperise Koncert Madheshtor ne CT Photo Art Exhibit Dukagjini Production Present… New Year’s Day Party in New York. GEZUAR 2011
SUMMER PARY, IN CONNECTICUET. United Albanians: Brunch at Gansevoort Park United Albanians: The Final Friday GEZUAR 101 VJETORIN E PAVARESIS SE SHQIPERIS Dukagjini Production Presents… Christmas Party in Boston. Albanian Heritage Day MC YANKOO NYC Concert presented by Balkan Bash Ent!
KONCERT MADHESHTOR NE NEW YORK CITY, ME RASTIN E 100 VJETORIT TE PAVARSISE Te KOMBIT SHQIPTAR. Smail Puraj, Albina Nrejaj, Remi, Gazi LIVE IN CHICAGO ALBANIAN FAMILIES ASSOCIATION OF tORONTO Albans Christmas Day Party COLONEL BIRD a Play Hello Summer BALKAN BASH Mothers Day - March 8
Live Albanian Music Dec.25th in NJ 7th Annual Thanksgiving Eve BALKAN BASH Me rastin e 5 vjetorit te pavarsisë se Kosoves dhe festen e Shën Valentinit LV ENTERTAINMENT IS PROUD TO PRESENT:MEGA SHOW DUKAGJINI PRODUCTION PRESENT MEGA SHOW IN NEW YORK CITY. Albanian Party DJ Jack Halloween Party
Mariola Kacani, Jurgen Kacani & Rati ne Boston MOTHER'S DAY PARTY IN PHILADELPHIA MBREMJE FAMILJARE DHE RINORE NE TEXAS . Dita e Flamurit GEZUAR PAVARSIN E KOSOVES KRENARE 7-8 MARSI Our Lady of Shkodra Church Carnival
Festa e Flamurit BALKAN BASH - Community Connect Fundraiser Albanian Halloween Paty in NEW YORK Albania FLORI'S VALENTINE'S CELEBRATION IN BOSTON Rugova picnic Albanian Orthodox - NOT Greek Orthodox
4 th of July Party Festimi I vitit te ri 2015 Grupi Albanian Heritage Day 101 Vite Pavarësi - Philadelphia PA Ermira Babaliu, Valentines Day Party in New York Albanian Film Week
Fundrasing per Studenta 98th Anniversary of the Malesia Uprising Albania Independence Day Fest in Los Angeles Every Friday and Saturday live Albanian music Kosova author Jusuf Buxhovi to Lecture at Monroe College, Bronx New York The Forgiveness Of Blood Movie Release Valentines Day Party
Albania's Independence Day Party with DJ-JT @ Byblos Lounge November 27th NOIZY & CILJETA in Boston w/ DJ JT HOTTEST ALBANIAN PARTY 2011 Dukagjini Production Present…! New Year’s Eve Party in New York. New Years Eve party Spektakel artistik me rastin e vitit te ri 2010 Spektakli #2 2009 Live Music
Mbremje Shqipetare New Years Eve Party, Dec. 31, 2008 @ The Eastwood Manor